poniedziałek, 1 czerwca 2015

Wyruszmy na wyprawę, czyli "Busem przez świat"

"Busem przez świat: Wyprawa pierwsza" - Karol Lewandowski
Wydawnictwo: Sine Qua Non Parę miesięcy temu wpadła w moje ręce pewna ciekawa książka. Grupy studentów, która była na tyle szalona, żeby pojechać na drugi koniec świata (rzecz się działa w Ameryce) starym, hippisowskim busem za niebywale małą sumę pieniędzy. Byłam zafascynowana ich pomysłem do tego stopnia, że wybrałam się na spotkanie uniwersyteckie, kiedy tylko pojawili się w moim mieście. Dzięki temu nie tylko poznałam kolejne anegdoty i historie z wypraw, ale dowiedziałam się także o ich pierwszej książce, w której opisywali swą pierwszą podróż. Niby nie tak daleko, bo po Europie, ale to, co przeżyli, jest naprawdę niewiarygodne. 


"Busem przez świat: Wyprawa pierwsza" opisuje niemal miesięczną przygodę po Europie krok po kroku. . Przygotowania do wyprawy stanowią świetny zbiór porad dla przyszłych podróżników. Kolejne przygody zdumiewają  i bawią, ale nade wszystko sprawiają, że zaczyna się marzyć o własnej wyprawie życia, własnym hippisowskim busiku i grupie przyjaciół, którzy są w stanie ruszyć za tobą (dosłownie) na drugi koniec świata. To cudowne jak niewiele trzeba, aby zrealizować swe plany i marzenia. Całość zawiera zdjęcia z podróży i cenne wskazówki. 

I nasuwa mi się ostatnia refleksja na koniec, pragnienie, które nęka wielu ludzi, ale bardzo niewielu ma odwagę je zrealizować. Wyruszmy na wyprawę..! Teraz. Zaraz. Już...2 komentarze:

  1. O tak! To jest książka, którą planuję kupić mojemu chłopakowi na urodziny! Zawsze chciał 'zwiedzić świat'. Uważam, że zainspiruje go ona do podboju świata! Dobrze myślę? :)

    OdpowiedzUsuń