czwartek, 26 maja 2016

Najciekawsze premiery czerwca

 

Zbliża się lato, co oznacza, że nadchodzi wiele premier wydawniczych. Przygotowałam wpis, w którym podpowiadam ci, na które z nich warto zwrócić uwagę.   


Dla spragnionych przygody
 
Po lekturze serii "Ogień i woda" wierzę, że "Tytany" okażą się tak samo wciągające i emocjonujące. Z pewnością jest na co czekać. Opis jest niesamowity!
 
Wydawnictwo IUVI
Premiera 2 czerwca
Odkąd tytany pojawiły się w Detroit, świat Astrid Sullivana obraca się wokół tych pół koni, pół maszyn, które dosiadane przez dżokejów startują w morderczych i emocjonujących wyścigach. Wraz z najlepszą przyjaciółką dziewczyna spędza wiele godzin na torze. Fascynują ją nie tylko emocje związane z wyścigami, ale też to, jak bardzo te zaprogramowane, półmechaniczne stworzenia wydają się prawdziwe. Astrid marzy, by kiedyś dotknąć jednego z nich.
…ale też trochę ich nienawidzi. Jej ojciec stracił wszystko na zakładach bukmacherskich. Dziewczyna widzi też przepaść między bogatymi dżokejami, których stać na kosztowne maszyny do jazdy, a jej przyjaciółmi i sąsiadami, którzy czasem ostatnie pieniądze stawiają w zakładach, licząc na łut szczęścia.
Ale kiedy Astrid ma szansę wystartować na jednym z tytanów w derbach, postanawia zaryzykować wszystko. Ponieważ dla dziewczyny stojącej po złej stronie toru wyścigi to coś więcej niż szansa na sławę i pieniądze. To także heroiczna walka o lepszą przyszłość.
 


Dla spragnionych miłości
 
Poprzedni zbiór opowiadań ("Podaruj mi miłość") był świetną rozrywką, dlatego propozycja wydawnicza utrzymana w podobnym tonie szczerze mnie ucieszyła. A nazwiska autorów mówią same za siebie.
 
 

12 autorów powieści dla młodzieży, między innymi Veronica Roth i Cassandra Clare, sprawi, że poczujesz zapach lata i ciepło miłości.

Geek filmowy podkochuje się w koleżance z pracy. Do zrobienia pierwszego kroku popycha go… zombie.
Mark i Margaret utknęli w czasie. W kółko przeżywają ten sam dzień, 4 sierpnia.
Chłopak w śpiączce i jego najlepsza przyjaciółka mają szansę powrócić do przeszłości i na nowo przeżyć najlepsze wspólne chwile. Co się stanie, jeśli jedno z nich postanowi zmienić bieg wydarzeń?

Przejażdżki na motorze, skoki z klifu, seanse filmowe, szalone spiski animatorów w ośrodkach wczasowych, ogniska na campingu i zapach morza – w tych opowiadaniach jest wszystko, czego oczekujesz od wakacji życia.


 
Dla fanów biografii
Oj, dawno nie emocjonowałam się tak bardzo żadną premierą, a już szczególnie biografią, która nie należy do moich ulubionych gatunków literackich. Ale Roald Dahl znajduje się w ścisłej czołówce moich ulubionych pisarzy dziecięcych, przede wszystkim ze względu na bardzo specyficzne poczucie humoru. Nie mogę się doczekać!

 
Wydawnictwo Znak
Premiera 22 czerwca
Wieczny chłopiec, ekscentryk, pisarz, lotnik, szpieg… Oswojony wiking, mroczny Norweg i pełen uroku młody człowiek o błyskotliwym poczuciu humoru. Autor "Charliego i fabryki czekolady", "Matyldy", a także perwersyjnych opowiadań dla „Playboya” i scenariusza do filmu o Bondzie "Żyje się tylko dwa razy". Sypiał z najpiękniejszymi i najbogatszymi kobietami świata. Bywał na lunchach u Roosevelta, przyjaźnił się z amerykańskimi milionerami i wybitnymi artystami tamtego czasu, uwielbiał hazard. Życiorysem Roalda Dahla można by obdarować kilka osób.

"Mistrz opowieści"  to intymny portret człowieka zmagającego się z fizycznym bólem, dotkniętego  rodzinną tragedią, odpowiedzialnego za los najbliższych. Jednak Roald Dahl nie poddał się przeciwnościom - przekuł je na wspaniałe opowieści uwielbiane do dziś.
 
 
Dla aktywnych
Dieta nie musi być męczarnią. Ta książka ma to udowodnić, w dodatku w bardzo zabawny sposób. To co, może warto jeszcze nad sobą popracować zanim zaczną się wakacje? :)


Wydawnictwo SQN
Premiera 15 czerwca

Hej, chciałabyś trochę w sobie zmienić, prawda? W sylwetce, głowie, życiu…
Ech, to takie trudne.

A co jeżeli Ci pokażę, że wcale nie? I że to może być najfajniejsza przygoda Twojego życia?
Wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce, osiągniesz wymarzony rozmiar, a także nauczysz się myśleć wyłącznie pozytywnie!

To nie jest dieta to program, dzięki któremu odchudzisz swoje potwory: Lenistwo, Wygodnictwo, Strach… Kiedy one tracą swój ciężar, Ty tracisz kilogramy, w zamian zyskując energię życiową i błysk w oku. Potrzeba tylko 30 dni, aby wygrać z potworami na zawsze! Bo zdrowie, witalność i mniejszy rozmiar to kwestia… przyzwyczajenia.

 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz