sobota, 25 marca 2017

"Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej" - Sarah Dessen

 
Emaline skończyła liceum. Przed wyruszeniem na studia ma jednak przed sobą całe letnie wakacje. Wraz z końcem szkoły zakończył się jej wieloletni związek z chłopakiem, z którym do niedawna układało jej się idealnie. W nadmorskim miasteczku, w którym spędza wakacje, wkrótce poznaje przystojnego studenta szkoły filmowej i między bohaterami szybko zaczyna iskrzyć. A oprócz rozterek miłosnych Emaline czeka jeszcze zmierzenie się z rodzinnymi problemami - do miasta wraca ojciec dziewczyny, który do tej pory rzadko zabiegał o kontakt z córką .
 
Mimo, że to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, usłyszałam o jej książkach wiele dobrego. Pozornie nic w tej historii nie miało prawa pójść nie tak, biorąc pod uwagę fakt, że bohaterka właśnie skończyła szkołę, zastanawia się jak pokierować swoim życiem (jest w moim wieku, a ja uwielbiam utożsamiać się z postaciami książek, które czytam). Mamy dwóch atrakcyjnych chłopaków, a takie rozterki przecież zawsze są na czasie. I tajemnicę rodzinną w tle.
 
Niestety styl autorki jest toporny, wiele razy podczas lektury miałam ochotę zgrzytać zębami. Także sama bohaterka, Emaline,  rozczarowuje - odniosłam wrażenie, że postać jest płytka i nieprzemyślana.
 
Historia mnie nie porwała, spodziewałam się znacznie więcej po autorce, która odniosła tak duży sukces. Myślę jednak, że "Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej" sprawdzi się jako niezobowiązująca letnia lektura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz