wtorek, 24 lutego 2015

English matters, czyli Londyn w pigułce


"English Matters" to magazyn lingwistyczny dla osób uczących się języka angielskiego. Gazeta ukazuje się co dwa miesiące, a teksty, pisane głównie przez native speakerów, są na poziomie średnio-zaawansowanym. Pismo jest podzielone na kategorie takie jak: Kultura, Podróże, Ludzie i Życie, To i Owo, Język oraz Czas Wolny. W każdej z nich znalazłam ciekawe artykuły, nawet na tematy, które mnie pozornie nie interesowały lub nie miałam o nich pojęcia. 

O czym przeczytamy w numerze na marzec i kwiecień?

Mnie przypadł najbardziej do gustu artykuł o Henrym Cavillu. To 31-letni brytyjski aktor, który zasłynął z tego, że... wszyscy kradną mu role! Okazuje się, że Cavill był rozpatrywany do roli Cedrica Diggory'ego w ekranizacji książki "Harry Potter i Czara Ognia". Miał także zostać Edwardem Cullenem ze "Zmierzchu". Obie role sprzątnął mu sprzed nosa Robert Pattinson. Ostatecznie Henry został nowym Supermanem w filmie "Men of Steel" i, choć przyznaję, że tamten film wyjątkowo nie przypadł mi do gustu, zapałałam sympatią do wytrwałego brytyjczyka. 

Wiosenny numer "English Matters" to także świetny i praktyczny przewodnik po Londynie dla początkujących. Dowiecie się między innymi jakie miejsca są rzeczywiście warte zobaczenia i gdzie najlepiej się stołować tak, żeby do reszty nie zaprzepaścić swoich oszczędności (mimo, że Londyn i tak jest bardzo drogi). 
Wydawnictwo: Colorful Media


3 komentarze:

 1. Nigdy nie słyszałam o tym czasopiśmie, z reguły boję się angielskich treści, bo mój angielski nie należy do jakichś wybitnych. Ale skoro to dla początkujących... :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie trudniejsze słówka są wyjaśnione pod tekstem, także nie ma się co martwić :)

   Usuń
 2. Okładka i artykuły są ciekawe w tym numerze , więc prawdopodobnie się skuszę , mimo że magazynów do angielskiego często nie czytam , wolę poświęcić ten czas na książki po angielsku ;)

  OdpowiedzUsuń