piątek, 27 lutego 2015

Pocztówki ze Stuttgartu, czyli Deutsch Aktuell (marzec-kwiecień)
Deutsch Aktuell to dwumiesięcznik lingwistyczny dla osób uczących się języka niemieckiego.  Czasopismo podzielone jest na kategorie tematyczne, takie jak między innymi Język, Podróże, Kultura, Ludzie, czy Historia. Słówka z tekstów są wypisywane pod każdym artykułem w przejrzysty sposób, dzięki czemu łatwiej przyswajamy nowe zwroty i powiedzenia. Dodatkowo różnorodność tematów, a przede wszystkim sposób ich przekazania sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. 


O czym przeczytamy w wydaniu na marzec i kwiecień?

Sztuka pisania listów.  Tradycyjne, prawdziwe listy może i odchodzą powoli do lamusa, ale dla mnie jest w nich coś magicznego. Papierowa, namacalna pamiątka od bliskiej osoby nie może się równać z kupką pikseli, choćby nie wiadomo z jak szczerymi słowami. W artykule podchodzi się do sprawy w bardziej praktyczny sposób, jednak jest to dobry przewodnik jak taki list napisać na różne sposoby. Myślę, że okaże się przydatny nie tylko dla uczniów. 

Stuttgart - niedocenione miasteczko. Okazuje się, że to naprawdę piękna miejscowość położona niedaleko od Polski, jednak nigdy o niej nie słyszałam. A szkoda, bo charakterystyczne, zabytkowe dworki i zamki wprawiają w zachwyt. Także region uprawy winorośli stanowi o uroku Stuttgartu. Jednym słowem, niezwykłe miejsce, które bardzo chciałabym odwiedzić, bo swą malowniczością dorównuje z tego co widziałam słynnym włoskim i francuskim miasteczkom. 


Wydawnictwo: Colorful Media

3 komentarze:

  1. Ja czytam English Matters, bo z niemieckiego jestem naprawdę słaba, więc chyba nic bym nie zrozumiała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten numer planuję kupić , bo muszę przyznać ,że bardzo spodobały mi się te magazyny do języka niemieckiego . Artykuły są ciekawe ,a przy okazji szlifujesz swój język ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dawno nie czytałam Deutsch Aktuell.

    OdpowiedzUsuń